Поиск

20 архітекторів, які будували Київ

«Рекорд» архітектора Рикова

Відомий український архітектор — художник, професор Валеріан Риков почав діяльність у Києві вже зрілим майстром. Він був людиною з великим творчим потенціалом, широкої ерудиції, відмінним фахівцем будівельної справи.

Читать полностью

 

Будував міцно та комфортно Йосип Зекцер

Будівництво в Києві переживає зараз свої найкращі часи. Але коли порівнювати його з іншими столицями Європи, то свій «якісний простір» він почав формувати значно раніше.

Читать полностью

 

«Будівничий центру Києва» Георгій Шлейфер

Архітектурні обриси Києва надзвичайно вдало поєднуються з рельєфом місцевості і є невід'ємною частиною панорами міста на березі давнього Борісфену.

Чимало цікавих пам’яток у будівництві того часу дійшло до наших днів.

Читать полностью

 

Неоренесанс від Альошина

На початку XX століття планування Києва розвивалося з урахуванням природних, економічних та технічних умов. Архітектура зазнала багато стилістичних напрямків. На зміну бароко, класицизму прийшли неоренесанс, неокласицизм, національний романтизм і модерн.

Читать полностью

 

Незрадливий Дяченко

До архітектурної спадщини українського народу зверталися архітектори на початку XX століття, і в післявоєнний час, але чи не найбільш послідовним зодчим, котрий протягом всього творчого життя звертався до джерел національної культури, був професор Дмитро Михайлович Дяченко.

Читать полностью

 

Володимир Безсмертний. Його кредо — модерн

Архітектор Володимир Безсмертний на початку XX століття посідав провідне місце у будівництві в Україні, особливо у Києві. Але з часом він виявився несправедливо забутий нащадками. Його ім'я рідко зустрічається у літературі, довідниках. Найбільш повні відомості про нього опубліковані вже в наш час київським істориком Д. Малаковим.

Читать полностью

 

Губернаторы столицы

Основатель железных дорог

В России продолжались реформы во многих сферах государства, а также по освобождению крестьян от крепостного рабства. Империя захватывала земли на Дальнем Востоке, в Средней Азии. На Кавказе завершилась полувековая война с горцами. Политика царского правительства по отношению к Украине не менялась. Продолжалось угнетение населения, преследование инокомыслящих, революционно настроенных людей, которые подозревались в украинском сепаратизме и национализме. Правительство по-прежнему делало ставку на своих наместников и чиновников в провинциях. С 19 января 1865 г. по 30 декабря 1868 г. генерал-губернатором Киева, Киевской, Подольской и Волынской губерний был Александр Павлович Безак.

Читать полностью...