Поиск

20 архітекторів, які будували Київ

Едуард Петрович Брадтман. У стилі ренесансу

Основними передумовами для розширення сфери діяльності зодчих України на початку XX століття став будівельний бум, необхідність зведення нових типів будов: вокзалів, музеїв, театрів. Більшість архітекторів працювали в різних стилях. Своє яскраве виявлення, такий всеосяжний та всебічний стиль, як модерн, знайшов насамперед і в архітектурній забудові Києва.

Читать полностью

 

Класик київської архітектури Владислав Городецький

Ім'я славетного архітектора Владислава Городецького добре відоме не тільки в Україні, айв Польщі, Ірані. Він був яскравою особистістю, різносторонньо обдарованою людиною й грав значну роль у забудові Києва. Походив зі старовинного польського шляхетського роду. Народився в селі Шолудьки на Вінничині 4 червня 1863 р. В Одесі, в реальному училищі, Лєшек здобув середню освіту. Він вчився в Петербурзькій академії мистецтв і ще до її закінчення працював в Києві як помічник архітектора учбового округу.

Читать полностью

 

Володимир Ніколаєв поміняв Неву на Дніпро

Про нього можна сказати мовою приказки: він і дім збудував, і дерево посадив, і аж чотирьох синів виростив і виховав.

Архітектора Володимира Ніколаєва називають творцем київського неоренесансу. За його проектами збудовано 27 оригінальних будівель, 18 церков, які стали невід'ємною частиною історії, культури і просто зовнішнього вигляду Києва.

Читать полностью

 

Мартін Клуг. Із пруських підданих в київські зодчії

Київ, з його стародавніми церквами Софії, Києво-Печерської Лаври, завжди вшановувався як святиня Русі. І не випадково кажуть, що «Язьік до Києва доведет!», а не до Москви або Санкт-Петербурга. Це істотний бік свідомості епохи, який неможливо викинути з історії.

Читать полностью

 

Київські пам’ятки Олександра Шілле

Одним з яскравих діячів Києва другої половини XIX століття був архітектор Олександр Шілле. Його споруди — характерна ознака київської архітектури тих часів.

Читать полностью

 

Батько і син Беретті

В історії архітектури Києва ім'я батька і сина Беретті стоять поряд. Коли вони приступили до розробки та здійснення своїх проектів в Києві не було великих будов, окрім Марийського, Кловського палаців і церков. Завдяки працям архітекторів Беретті, Київ почав перетворюватися на європейське місто.

Читать полностью

 

Губернаторы столицы

Предисловие

Украина и ее столица Киев, расположенная на берегах древнего Борисфена, имеют богатую историю. На протяжении многих веков наша страна подвергалась набегам нанайцев, печенегов, половцев, татар и турок. Она находилась под властью Литвы, Польши, Австрии, России и лишь 1 декабря 1991 года получила полную независимость, создав самостоятельное, суверенное государство.

Читать полностью...