Поиск

20 архітекторів, які будували Київ

Енциклопедист архітектури Іоган Шедель

Кінець XVII — початок XVIII ст. позначився активним торуванням економічних та культурних зв'язків Росії з Західною Європою. Насамперед, у галузі знайшло своє відображення будівництво.

 

Архітектурний почерк Степана Ковніра

Мабуть, немає киянина чи гостя столиці, якого б не вража ла велич і краса її архітектурних шедеврів. З вітчизняних архітекторів того часу найвідоміші: І. Григорович Барський, А. Меленський та С. Ковнір.

 

Творець українського бароко Іван Григорович-Барський

Ім'я Івана Григоровича-Барського, талантом і старанністю якого формувався вигляд Києва, згадується нечасто. Тим часом обдарований архітектор залишив нащадкам багату спадщину, частку якої злочинно знищили в 30-ті роки двадцятого століття.

 

Незвичайний літопис міста Києва

Київ одне із найдавніших міст світу — творіння багатьох поколінь архітекторів. Й сучасні зодчі прагнуть до того, щоб місто над Дніпром було зручним для життя, праці та відпочинку. Й неодмінно — красивим.

У кінці XVIII — першій половині XIX століття в Україні було створено чимало ансамблів і споруд у стилі класицизму, що стали цінними скарбами архітектурно-художньої спадщини.

 

Передмова

Нині столиця незалежної України — великий, індустріаль ний, науковий, культурний центр країни, місто-герой, місто-трудівник.

Київ — місто безцінних пам’яток історії, архітектури, культури. В ньому живе пам’ять про великі події і імена багатьох видатних діячів України.

 

Автор Лев Олексійович Кудрявцев

Лев Олексійович Кудрявцев народився 4 серпня 1929 року в місті Кірсанові Тамбовської області. У 1951 р. закінчив Вище військово-морське училище в Ризі, служив офіцером на Балтиці.

 

Губернаторы столицы

Основатель железных дорог

В России продолжались реформы во многих сферах государства, а также по освобождению крестьян от крепостного рабства. Империя захватывала земли на Дальнем Востоке, в Средней Азии. На Кавказе завершилась полувековая война с горцами. Политика царского правительства по отношению к Украине не менялась. Продолжалось угнетение населения, преследование инокомыслящих, революционно настроенных людей, которые подозревались в украинском сепаратизме и национализме. Правительство по-прежнему делало ставку на своих наместников и чиновников в провинциях. С 19 января 1865 г. по 30 декабря 1868 г. генерал-губернатором Киева, Киевской, Подольской и Волынской губерний был Александр Павлович Безак.

Читать полностью...