Поиск

Передмова

Нині столиця незалежної України — великий, індустріаль ний, науковий, культурний центр країни, місто-герой, місто-трудівник.

Київ — місто безцінних пам’яток історії, архітектури, культури. В ньому живе пам’ять про великі події і імена багатьох видатних діячів України.

Вже відзначено 1500-річчя з дня його заснування. Київ — це сплав славного минулого і чудового сучасного. Адже саме сьогодні визначається яким він буде на початку третього тисячоліття.

Радою Головкиївархітектури 13 березня 2002 року затверджено Генеральний план розвитку міста до 2020 року.

Головний архітектор Києва Сергій Бабушкін визначив основним завданням нового плану «подальший збалансований розвиток міста і створення високоякісного середовища життєдіяльності населення на підгрунті стійкого і гармонійного розвитку». План допоможе також зберегти історичні цінності міста.

Київська міська Рада намітила шляхи його реалізації, а Верховна Рада прийняла закон про Генеральний план розвитку столиці.

У дійсний час в місті іде широкомасштабне будівництво. У 2002 році введено майже 1 млн. кв. метрів житла... Київ став невпізнанним і вже давно європейським.

З метою збереження історико-культурної спадщини та надання допомоги регіонам, Київський міський голова Олександр Омельченко підписав розпорядження «Про допомогу у фінансуванні реставрації об'єктів історико-культурного надбання України та будівництва культових споруд».

Багата, різноманітна архітектура нашої Батьківщини. Гортаючи сторінки цієї книги, читач здійснить мандрівку по вулицях і площах Києва, одного із найдавніших і найкрасивіших міст світу.

Він огляне стародавні ансамблі Печерська, Софії, Подолу, інші споруди різних епох і стилів, які формують неповторне обличчя міста над сивим Дніпром — Славутичем.

Читач познайомиться з авторами проектів, будівель, пам'ятників, які були в минулому і існують нині у Києві. їхня праця, талант — в усіх на виду.

У місті працювала плеяда таких відомих зодчих, як А. Меленський, І. Григорович-Барський, С. Ковнір, батько і сил Беретті, 0. Шилле, І. Шедель, В. Ніколаев, В. Городець-кий і багато інших.

сторінки цієї книги розкривають велич і багатство витворів людського розуму.

Автор висловлює щиру вдячність редакції газети «Демократична Україна», Головному редактору Олександру Побігаю, його заступнику Євгену Ямпольському в публікації статей, які складають основу книги.

А також Голові Київради Олександру Омельченку, заступнику Голови правління, заступнику Генерального директора з архітектури та містобудування, Директору інститути «Київ-генплан» Володимиру Чекмареву, директору видавництва «ДрУк» Євгену Дорошу за допомогу й сприянню у виданні цієї книги.   

 

Губернаторы столицы

Спас Подол от разрушения

Продолжалась война России с Турцией за присоединение к ней Крыма и выход к Черному и Азовскому морям. В этом определенная роль принадлежит и полководцу П.А. Румянцеву.

Читать полностью...